Grand Bosfor

Istanbul, Turkey
IHTISAP AGASI SK. 8, ISTANBUL, TR
This comfortable hotel is located in Old City. This establishment offers a total of 63 guests rooms. Guests may take advantage of the Wi-Fi connection throughout. This accommodation offers 24-hour reception for guests' convenience. Furthermore, this kid-friendly accommodation offers cots on request for little children. Grand Bosfor Hotel is not a pet-friendly establishment. Additional fees may apply for some services.

прикажи повеќе

Hotel facilities

 • NO Small pets allowed (under 5 kg)
 • NO Large pets allowed (over 5 kg)
 • NO Wheelchair-accessible
 • NO Car park
 • NO Garage
 • 24-hour reception
 • Check-in hour 14:00 –
 • Check-out hour 12:00 –
 • Wi-fi
 • Lift access
 • Electric kettle

Room facilities

 • Number of bedrooms
 • NO Disability-friendly bathroom
 • Wi-fi
 • Internet access
 • NO Wheelchair-accessible
 • NO Smoking rooms
 • Cot on demand (Extra Charge)

покажи повеќе

Информациите и фотографиите на страницата што го опишуваат хотелот / вилата се строго информативни и се земени од нашите партнери или од нивните страници за презентација. Сликите на страницата се генерички и не можат да се сметаат за договорни, тие претставуваат наш постојан напор да обезбедиме информации за сместувачките единици. Секојдневно се обидуваме да ги ажурираме овие информации, но не гарантираме дека тие се целосни, ажурирани или не содржат грешки. Препорачуваме да се консултирате со официјалните веб-страници на хотелите или да побарате ажурирани информации до нашата агенција.

Цените и достапните понуди се валидни во овој момент!