Brandroom Hotel
Hotel

Istanbul, Turkey
engin sokak, Istanbul
од
EUR3075EUR
2 возрасни
Location
Want to save money while travelling? It’s easy: hotel «Brandroom Hotel» is located in Istanbul. This hotel is located in 21 km from the city center. You can take a walk and explore the neighbourhood area of the hotel. Places nearby: Grand Bazaar, Spice Bazaar and Galata Bridge.
At the hotel
Free Wi-Fi is available on the territory. Ask for more information when checking in. If you travel by car, there’s a parking zone. Accessibility: there is an elevator/lift. Additional services that the hotel offers to its guests: a laundry, dry cleaning and a concierge.
Check-in: 14:00:00
Check-out: 12:00:00прикажи повеќе

Информациите и фотографиите на страницата што го опишуваат хотелот / вилата се строго информативни и се земени од нашите партнери или од нивните страници за презентација. Сликите на страницата се генерички и не можат да се сметаат за договорни, тие претставуваат наш постојан напор да обезбедиме информации за сместувачките единици. Секојдневно се обидуваме да ги ажурираме овие информации, но не гарантираме дека тие се целосни, ажурирани или не содржат грешки. Препорачуваме да се консултирате со официјалните веб-страници на хотелите или да побарате ажурирани информации до нашата агенција.

Цените и достапните понуди се валидни во овој момент!