Doubletree By Hilton Istanbul Esentepe

Doubletree By Hilton Istanbul Esentepe

Istanbul, Turkey
Büyükdere Cad. 117, 34394 Gayrettepe, Sisli, Istanbul.
Pets not allowed Check-in time starts at 2 PM Check-out time is noon
Distances are displayed to the nearest 0.1 mile and kilometer.
Trump Towers Istanbul - 1.2 km / 0.7 mi
Istanbul Cevahir Shopping and Entertainment Centre - 1.2 km / 0.8 mi
Yildiz - 1.9 km / 1.2 mi
Kanyon Mall - 2.2 km / 1.4 mi
Yildiz Technical University - 2.7 km / 1.7 mi
Bomontiada - 2.7 km / 1.7 mi
Istanbul Sapphire - 2.8 km / 1.7 mi
Istanbul Military Museum - 3.2 km / 2 mi
Maritime Museum - 3.6 km / 2.3 mi
Istanbul Congress Center - 3.7 km / 2.3 mi
Bosphorus Bridge - 3.9 km / 2.5 mi
Dolmabahce Palace - 4.2 km / 2.6 mi
Vodafone Arena - 4.5 km / 2.8 mi
Taksim Square - 4.5 km / 2.8 mi
Istanbul Technical University - 4.6 km / 2.9 mi
The nearest airports are:
Istanbul (SAW-Sabiha Gokcen Intl.) - 39.7 km / 24.7 mi
The preferred airport for Biz Cevahir Hotel Istanbul is Istanbul (IST-Ataturk Intl.).

прикажи повеќе

Информациите и фотографиите на страницата што го опишуваат хотелот / вилата се строго информативни и се земени од нашите партнери или од нивните страници за презентација. Сликите на страницата се генерички и не можат да се сметаат за договорни, тие претставуваат наш постојан напор да обезбедиме информации за сместувачките единици. Секојдневно се обидуваме да ги ажурираме овие информации, но не гарантираме дека тие се целосни, ажурирани или не содржат грешки. Препорачуваме да се консултирате со официјалните веб-страници на хотелите или да побарате ажурирани информации до нашата агенција.

Цените и достапните понуди се валидни во овој момент!