White Park Hotel By İnci

Istanbul, Turkey
Kartaltepe Mah. 2 Namik Kemal Cad. No:47 K.çekmece\istanbul, Istanbul
Location
A very nice place to stay for a reasonable price - hotel «White Park Hotel By İnci» is located in Istanbul. This hotel is located in 14 km from the city center. You can take a walk and explore the neighbourhood area of the hotel — DTM—İstanbul Fuar Merkezi, Grand Bazaar and Spice Bazaar.
At the hotel
Take your pet with you. Pets are allowed. If you want to make your journey even more comfortable, you can order a transfer. There are other services available for the guests of the hotel. For example, dry cleaning, press and a safe-deposit box.
Check-in: 14:00:00
Check-out: 12:00:00прикажи повеќе

Hotel facilities

General
24-hour reception
No elevators

Meals
Breakfast

Internet
Free Wi-Fi

Pets
Pets allowed

покажи повеќе

Информациите и фотографиите на страницата што го опишуваат хотелот / вилата се строго информативни и се земени од нашите партнери или од нивните страници за презентација. Сликите на страницата се генерички и не можат да се сметаат за договорни, тие претставуваат наш постојан напор да обезбедиме информации за сместувачките единици. Секојдневно се обидуваме да ги ажурираме овие информации, но не гарантираме дека тие се целосни, ажурирани или не содржат грешки. Препорачуваме да се консултирате со официјалните веб-страници на хотелите или да побарате ажурирани информации до нашата агенција.

Цените и достапните понуди се валидни во овој момент!