The Charm Hotel - Old City

Istanbul, Turkey
Aksaray Mah Kocibey Sok. No: 5, Istanbul
Location
Your vacation should be comfortable! Hotel «The Charm Hotel - Old City» is located in Istanbul. This hotel is located nearby from the city center. You can take a walk and explore the neighbourhood area of the hotel. Places nearby: Yenikapı, Suleymaniye Mosque and Grand Bazaar.
At the hotel
You can stop by the restaurant. Want to be always on-line? Wi-Fi is available. There are other services available for the guests of the hotel. For example, a laundry, dry cleaning, a safe-deposit box and a concierge.
Check-in: 14:00:00
Check-out: 12:00:00прикажи повеќе

Hotel facilities

General
Smoking areas
Television in lobby
No elevators
Reception desk

Services and amenities
Laundry
Safe-deposit box
Concierge services
Dry-cleaning
Luggage storage

Meals
Breakfast

Internet
Free Wi-Fi

Languages Spoken
Multi-language staff

Pets
Pets Not Allowed

покажи повеќе

Информациите и фотографиите на страницата што го опишуваат хотелот / вилата се строго информативни и се земени од нашите партнери или од нивните страници за презентација. Сликите на страницата се генерички и не можат да се сметаат за договорни, тие претставуваат наш постојан напор да обезбедиме информации за сместувачките единици. Секојдневно се обидуваме да ги ажурираме овие информации, но не гарантираме дека тие се целосни, ажурирани или не содржат грешки. Препорачуваме да се консултирате со официјалните веб-страници на хотелите или да побарате ажурирани информации до нашата агенција.

Цените и достапните понуди се валидни во овој момент!