The City Palace Hotel

Istanbul, Turkey
Küçükçekece Besyol Mahallesi Çamlik Sokak No 10, Istanbul
од
EUR3033EUR
2 возрасни
Location
A very nice option for those who like to be on the move! Hotel «The City Palace Hotel» is located in Istanbul. This hotel is located in 14 km from the city center. You can take a walk and explore the neighbourhood area of the hotel. Places nearby: Atatürk Havalimanı, Grand Bazaar and Spice Bazaar.
At the hotel
Specially for tourists who travel by car, there’s a parking zone. Accessible for guests with disabilities: the elevator helps them to go to the highest floors. Additional services that the hotel offers to its guests: dry cleaning and car rental.
Check-in: 14:00:00
Check-out: 12:00:00прикажи повеќе

Информациите и фотографиите на страницата што го опишуваат хотелот / вилата се строго информативни и се земени од нашите партнери или од нивните страници за презентација. Сликите на страницата се генерички и не можат да се сметаат за договорни, тие претставуваат наш постојан напор да обезбедиме информации за сместувачките единици. Секојдневно се обидуваме да ги ажурираме овие информации, но не гарантираме дека тие се целосни, ажурирани или не содржат грешки. Препорачуваме да се консултирате со официјалните веб-страници на хотелите или да побарате ажурирани информации до нашата агенција.

Цените и достапните понуди се валидни во овој момент!