Taksim Cuento Hotel Hotel
Hotel

Istanbul, Turkey
Lamartin Caddesi 42, Istanbul
од
EUR5367EUR
2 возрасни
Close to Taksim Square in the heart of the city and surrounded by shops, nightclubs, restaurants and cafe bars, this elegantly styled hotel is a great base from which to explore the exhilarating city of Istanbul. The hotel features a 24hr reception, lobby lounge and breakfast room and there are 28 comfortably furnished rooms with modernly equipped bathrooms. Public transport links are less than a 5 minute stroll away and lively Istiklal Street is just 600m from the hotel.

прикажи повеќе

Информациите и фотографиите на страницата што го опишуваат хотелот / вилата се строго информативни и се земени од нашите партнери или од нивните страници за презентација. Сликите на страницата се генерички и не можат да се сметаат за договорни, тие претставуваат наш постојан напор да обезбедиме информации за сместувачките единици. Секојдневно се обидуваме да ги ажурираме овие информации, но не гарантираме дека тие се целосни, ажурирани или не содржат грешки. Препорачуваме да се консултирате со официјалните веб-страници на хотелите или да побарате ажурирани информации до нашата агенција.

Цените и достапните понуди се валидни во овој момент!

По Вт Ср Че Пе Са Не
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
пребарување