One Day Suit Hotel

Istanbul, Turkey
Gültepe Mah Reyhan Cad No 10, Istanbul
од
EUR2650EUR
2 возрасни
Location
It’s nice to come back to a place where you can have a rest after an eventful day in the city Hotel «One Day Suit Hotel» is located in Istanbul. This hotel is located in 15 km from the city center. You can take a walk and explore the neighbourhood area of the hotel — Atatürk Havalimanı, Grand Bazaar and Spice Bazaar.
At the hotel
Specially for tourists who travel by car, there’s a parking zone. If you want to make your journey even more comfortable, you can order a transfer. At the guests’ disposal, there’s also a laundry, dry cleaning, car rental and a safe-deposit box.
Check-in: 12:30:00
Check-out: 12:00:00прикажи повеќе

Информациите и фотографиите на страницата што го опишуваат хотелот / вилата се строго информативни и се земени од нашите партнери или од нивните страници за презентација. Сликите на страницата се генерички и не можат да се сметаат за договорни, тие претставуваат наш постојан напор да обезбедиме информации за сместувачките единици. Секојдневно се обидуваме да ги ажурираме овие информации, но не гарантираме дека тие се целосни, ажурирани или не содржат грешки. Препорачуваме да се консултирате со официјалните веб-страници на хотелите или да побарате ажурирани информации до нашата агенција.

Цените и достапните понуди се валидни во овој момент!