Dedeman Istanbul

Istanbul, Turkey
YILDIZ POSTA CAD NO 50 ESENTEPE, ISTANBUL 34340, TURKEY
This 5 star hotel is located within the city of Istanbul and was established in 1982. It is a short drive away from the Shopping Centers and the nearest station is Gayrettepe Metro Stn. The Hotel has a restaurant, a bar, a coffee shop, an indoor swimming pool and a fitness centre/gym. All 325 rooms are equipped with minibar, hairdryer, safe, trouser press and air conditioning.

прикажи повеќе

Информациите и фотографиите на страницата што го опишуваат хотелот / вилата се строго информативни и се земени од нашите партнери или од нивните страници за презентација. Сликите на страницата се генерички и не можат да се сметаат за договорни, тие претставуваат наш постојан напор да обезбедиме информации за сместувачките единици. Секојдневно се обидуваме да ги ажурираме овие информации, но не гарантираме дека тие се целосни, ажурирани или не содржат грешки. Препорачуваме да се консултирате со официјалните веб-страници на хотелите или да побарате ажурирани информации до нашата агенција.

Цените и достапните понуди се валидни во овој момент!