Portes Lithos Luxury Resort

Kassandra (Halkidiki), Greece
Potidea 63200 Chalkidiki Greece
од
EUR8340EUR
2 возрасни

Опис на хотелот:
Положба: на сама плажа, лоцирано во Неа Потидеа, на само 4 км од Неа Мундања, отворен во јули 2019 год. 
Сместување: хотелот располага со 130 соби, сите соби имаат балкон, мини бар, сеф, ТВ, телефон, клима, бања.
Услуга: појадок и вечера или се вклучено
Хотелско содржини: рецепција, бесплатен паркинг, има можност за престој на миленичиња, продавница за сувенири, мини маркет, лекар(по барање и доплата), базен, детски базен, лежалки и чадори покрај базен и на плажа со дополнителна наплата, мини клуб, детско игралиште , спа центар. 
Спорт и забава: спортски терени (тенис, одбојка на плажа, пинг-понг, аеробик и јога, спортови на вода).

Description:
The property offers various dining options with main restaurant for breakfast and dinner, one a la carte all day bar-restaurant on the beach front and on e roof garden bar which serves light snacks, cocktails and beverages. The main bar at the central lobby area as well as the pool bar offer a relaxing atmosphere and an extensive range of local and international brands.
The Hotel features 4 swimming pools, two sharing pools at room blocks 5 & 6, one main pool and one children’s pool.
Guests can relax and treat their body and mind in the hotel’s Spa which offers a wide range of rejuvenating therapies as well as a wet area with a Finish sauna and a steam bath and a fully equipped gym.

прикажи повеќе

Информациите и фотографиите на страницата што го опишуваат хотелот / вилата се строго информативни и се земени од нашите партнери или од нивните страници за презентација. Сликите на страницата се генерички и не можат да се сметаат за договорни, тие претставуваат наш постојан напор да обезбедиме информации за сместувачките единици. Секојдневно се обидуваме да ги ажурираме овие информации, но не гарантираме дека тие се целосни, ажурирани или не содржат грешки. Препорачуваме да се консултирате со официјалните веб-страници на хотелите или да побарате ажурирани информации до нашата агенција.

Цените и достапните понуди се валидни во овој момент!