Sousouras Hotel

Kassandra (Halkidiki), Greece
од
EUR4960EUR
2 возрасни

Положба: се наоѓа во Ханиоти
Сместување: хотелот располага со 77 соби, опремени со: бања, балкон, клима уред (со доплата), сателитска ТВ, телефон, фен, минибар
Услуга: полупансион (појадок и вечера)
Содржини: рецепција, ресторан,бар на плажа, бар на базен, паркинг (со доплата), бесплатен WI-FI
Плажа: на сама плажа
Спорт и забава: надворешен базен со посебен дел за деца, детско игралиште, мини клуб за деца.

Description:
The hotel offers double rooms, triple rooms, family rooms with two areas, while bungalows are also available. All rooms are equipped with hairdryer, private bath, satellite television, air conditioning (on extra charge) , mini fridge, telephone and balcony having garden view or sea view. Swimming pool, beach snack bar and restaurant are at disposal of the clients. Remark: the air condition, baby cot is with extra charge. The parking space inside the hotel is free and permitted only for private cars (not for rented cars & busses)

прикажи повеќе

Информациите и фотографиите на страницата што го опишуваат хотелот / вилата се строго информативни и се земени од нашите партнери или од нивните страници за презентација. Сликите на страницата се генерички и не можат да се сметаат за договорни, тие претставуваат наш постојан напор да обезбедиме информации за сместувачките единици. Секојдневно се обидуваме да ги ажурираме овие информации, но не гарантираме дека тие се целосни, ажурирани или не содржат грешки. Препорачуваме да се консултирате со официјалните веб-страници на хотелите или да побарате ажурирани информации до нашата агенција.

Цените и достапните понуди се валидни во овој момент!