Brzece Apartmani

Brzece Apartmani

Се наоѓаат во центарот на Брзече, на надморска височина од 1070 метри. Со сите свои предности, тој е непогрешлив избор и за автентично зимување и за совршен летен одмор. Гостите имаат на располагање 83 апартмани и студија погодни за 2 до 6 лица. Комплексот е дизајниран во согласност со највисоките стандарди. Посебна придобивка е што во рамките на овој комплекс има паркинг со 40 места и 6 ВИП гаражи. Исто така, гостите ќе имаат пристап до организиран превоз со минибус до туристичкиот центар Копаоник. WiFi, кабловска телевизија, Ски остава, изнајмување опрема за скијање. Hotel Website: www.brzececentar.com
СМЕСТУВАЊЕ
од
EUR2100EUR
за 2 возрасни
видете детали
Apartmani Kraljevi Cardaci & Spa

Apartmani Kraljevi Cardaci & Spa

Апартманите Kraljevi Čardaci Spa е комплекс составен од хотел и 409 апартмани, ресторан за пансиони, лоби барови, a la carte ресторан, паб, фитнес центар, фризер,игротека, конгресна сала, продавница и менувачница. Комплексот е отворен во јануари 2012 година и се наоѓа во викенд населбата на Копаоник, на главниот пат, 2.5 километри од најблиската жичарница и 5 километри од центарот на Копаоник.
СМЕСТУВАЊЕ
од
EUR3220EUR
за 2 возрасни
видете детали
СМЕСТУВАЊЕ
од
EUR3871EUR
за 2 возрасни
видете детали
GUESTHOUSE JUNIOR

GUESTHOUSE JUNIOR

Локација: Хотелот се наоѓа во туристичкит центар Брзече, на висина од 1070м, на планината Копаоник. Сместување: 7 типови на сместување со вкупно 71 соба. Услуга: НВ (појадок и вечера) Содржини: спа центар, мал базен со димензии 2х4м, сауна, 2 џакузи, 2 амами, соба за масажа, соблекувални. Останати содржини: ресторан "Four Seasons" со капацитет до 300 гости, A la carte ресторан "Kichen & bar" со капацитет до 115 гости, конференциска сала, приватен паркинг со видео надзор, фитнес центар, спортски игралишта и содржини.
СМЕСТУВАЊЕ
од
EUR4033EUR
за 2 возрасни
видете детали
HOTEL JUNIOR

HOTEL JUNIOR

Локација: Хотелот се наоѓа во туристичкит центар Брзече, на висина од 1070м, на планината Копаоник. Сместување: 7 типови на сместување со вкупно 71 соба. Услуга: НВ (појадок и вечера) Содржини: спа центар, мал базен со димензии 2х4м, сауна, 2 џакузи, 2 амами, соба за масажа, соблекувални. Останати содржини: ресторан "Four Seasons" со капацитет до 300 гости, A la carte ресторан "Kichen & bar" со капацитет до 115 гости, конференциска сала, приватен паркинг со видео надзор, фитнес центар, спортски игралишта и содржини.
СМЕСТУВАЊЕ
од
EUR5086EUR
за 2 возрасни
видете детали
GUESTHOUSE JUNIOR

GUESTHOUSE JUNIOR

Локација: Хотелот се наоѓа во туристичкит центар Брзече, на висина од 1070м, на планината Копаоник. Сместување: 7 типови на сместување со вкупно 71 соба. Услуга: НВ (појадок и вечера) Содржини: спа центар, мал базен со димензии 2х4м, сауна, 2 џакузи, 2 амами, соба за масажа, соблекувални. Останати содржини: ресторан "Four Seasons" со капацитет до 300 гости, A la carte ресторан "Kichen & bar" со капацитет до 115 гости, конференциска сала, приватен паркинг со видео надзор, фитнес центар, спортски игралишта и содржини.
СМЕСТУВАЊЕ
од
EUR5143EUR
за 2 возрасни
видете детали
СМЕСТУВАЊЕ
од
EUR6786EUR
за 2 возрасни
видете детали
MUJEN Apartmani

MUJEN Apartmani

Апартманскиот копмплекс го сочинуваат 3 објекти: MujEn Lux, MujEn Comfort и MujEn. Лоцирани се во викенд населбата на Копаоник. Објектите се изградени во автентичен планински стил и истите се опремени по светски стандарди. Содржини: Wellness центар опремен со сауна, џакузи, парна бања, тепидариум и затворен базен. Организиран превоз до ски центарот во неколку термини во денот.
СМЕСТУВАЊЕ
од
EUR7500EUR
за 2 возрасни
видете детали
СМЕСТУВАЊЕ
од
EUR7657EUR
за 2 возрасни
видете детали
APART & SPA ZONED

APART & SPA ZONED

Локација: Apart & Spa Zoned се наоѓа на регионалниот пат Копаоник-Рашка во викенд населбата, оддалечен е 3,5 км од центарот на Копаоник и 1,5 км од најблиската стаза - Сончева долина. Овој модерен комплекс се состои од 2 објекти кои се модерно изградени и меѓусебно поврзани со топла врска. Содржини: рецепција, кафе бар, ресторан, детска игротека, друштвени игри, отворен јавен паркинг, затворен базе, VIP Wellness & Spa центар (џакузи, парна бања, тепидариум, фитнес), Wi-Fi.. Услуга: HB (ноќевање со појадок и вечера)
СМЕСТУВАЊЕ
од
EUR8157EUR
за 2 возрасни
видете детали
HOTEL Angella SPA & Wellness

HOTEL Angella SPA & Wellness

Локација: Хотелот се наоѓа во срцето на туристичкиот центар Копаоник, и во близина на ски патеките. Сместување: целосно реновиран, има 130 модерно дизајнирани соби и апартмани со поглед на ски патеките и централниот плоштад. Голем број соби може да се користат и како поврзани единици. Сите соби се опремени со бања (туш, фен), единечен кревет, бањарка, ЛЦД телевизор, телефон, ДВД плеер, мини-бар, Wi-Fi. Содржини: рецепција, бесплатен безжичен интернет, ресторан, лоби & аперитив бар, менувачница, продавница, печат, скијачка просторија, отворен јавен паркинг, конгресен центар, спа центар.Хотелот Ангела Копаоник нуди и мал, но многу модерен велнес центар. Достапно: џакузи, амам, финска сауна, инфра сауна, Кнајп, салон за масажа, теретана, спа-кафе.Фитнес центар со најсовремена опрема за вежбање, конгресниот центар.Hotel Website: www.hotelangella.rs
СМЕСТУВАЊЕ
од
EUR9000EUR
за 2 возрасни
видете детали
СМЕСТУВАЊЕ
од
EUR9086EUR
за 2 возрасни
видете детали
Hotel CLUB A

Hotel CLUB A

Локација: во центар на Копаоник Сместување: Хотелот има 91 соба и два апартмани. Сите соби има своја бања, сателитска ТВ, телефон за директна телефонска линија, сеф и мини бар. Бесплатен Wi-Fi е достапен во сите соби во хотелот. Содржини: внатрешен базен, џакузи и сауна, салон за масажа, ски остава, бесплатен паркинг, интернет кафе, мини теретана и фризер, ресторан со шведска маса, ресторан la carte, аперитив бар, пијано бар, опремена игротека за деца со стручен кадар, конференциска сала. www.cluba.rs
СМЕСТУВАЊЕ
од
EUR9143EUR
за 2 возрасни
видете детали
СМЕСТУВАЊЕ
од
EUR9543EUR
за 2 возрасни
видете детали
СМЕСТУВАЊЕ
од
EUR10043EUR
за 2 возрасни
видете детали
СМЕСТУВАЊЕ
од
EUR10143EUR
за 2 возрасни
видете детали
Hotel Kraljevi Cardaci & Spa

Hotel Kraljevi Cardaci & Spa

Хотелот е дел од комплексот Kraljevi Čardaci Spa, коj располага со следниве содржини: А la carte ресторан, паб, фризер, продавница и менувачница.Комплекс отворен во јануари 2012 година и се наоѓа во викенд населбата на Копаоник, на главниот пат, на 2.5 километри од најблиската жичара и 5 километри од центарот на Копаоник. Хотелот се состои од 59 сместувачки единици со различни структури. Во рамките на хотелот има: СПА & ВЕЛНЕС центар за деца и возрасни,ресторан,лоби барови, игротека, фитнес центар и конгресна сала.Hotel Website: www.kraljevicardaci.com
СМЕСТУВАЊЕ
од
EUR10257EUR
за 2 возрасни
видете детали
MUJEN LUX Apartmani

MUJEN LUX Apartmani

Апартманскиот копмплекс го сочинуваат 3 објекти: MujEn Lux, MujEn Comfort и MujEn. Лоцирани се во викенд населбата на Копаоник. Објектите се изградени во автентичен планински стил и истите се опремени по светски стандарди. Содржини: Wellness центар опремен со сауна, џакузи, парна бања, тепидариум и затворен базен. Организиран превоз до ски центарот во неколку термини во денот.
СМЕСТУВАЊЕ
од
EUR11800EUR
за 2 возрасни
видете детали
HOTEL PUTNIK

HOTEL PUTNIK

Локација: Хотелот е лоциран на патот кон викенд населбата на Копаоник, на 1.650 мнв. Комплетно реновиран хотел, сега им нуди на своите гости сè што ќе им го направи одморот удобен, интересен и пријатно. Содржини: СПА & ВЕЛНЕС центар(атворен базен за возрасни, затворен базен за деца, џакузи, финска сауна, руска бања, инфрацрвена сауна, турска бања и тапидариум), ресторан, лоби бар, детска соба за игри, фитнес центар, центар за конгреси и сала за состаноци, скијачка просторија во хотелот, повеќенаменски спортски терени на отворено, паркинг, банкомат и продавница за сувенири. Секој ден хотелот организира за своите гости трансфер со минибус до центарот на ски-центарот, како и враќање во хотелот(во текот на зимската сезона). Сместување: хотелот располага со 116 единици, или 270 легла, од кои гостите имаат на располагање во хотелот 83 модерни стандардни соби, 13 семејни соби и 6 луксузно опремени апартмани како и Супериор Вила Путник која е дел од хотелот Путник и им нуди на гостите 6 семејни и 8 стандардни соби.Hotel Website: www.hotelputnik.com
СМЕСТУВАЊЕ
од
EUR12700EUR
за 2 возрасни
видете детали
СМЕСТУВАЊЕ
од
EUR13443EUR
за 2 возрасни
видете детали