По Вт Ср Че Пе Са Не
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
2 возрасни
/ноќ
29
29
2 возрасни
/ноќ
30
58
2 возрасни
/ноќ
MELIKE

MELIKE

Локација: хотелот се наоѓа во Кушадаси Сместувачки капацитети: сите хотелски соби се комплетно опремени тв, клима, мини бар. Услуга: BB (ноќевање со појадок) / HB (ноќевање појадок и вечера) Плажа: хотелот се наоѓа на 50 метри од плажа. Хотелски содржини: ресторан, бар, детски базен.Hotel Website: http://www.en.melikeotel.com/
СМЕСТУВАЊЕ
од
EUR2300EUR
за 2 возрасни
видете детали
СМЕСТУВАЊЕ
од
EUR2900EUR
за 2 возрасни
видете детали
OZKA HOTEL
СМЕСТУВАЊЕ
од
EUR3300EUR
за 2 возрасни
видете детали
ALBORA

ALBORA

Положба: Хотелот се наоѓа на 1 километар од центарот на градот Кушадаси и на околу 1 километар оддалеченост од најпознатата плажа во Кушадаси, Ladies Beach. Сместување: Хотелот располага со 50 соби. Секоја соба располага со клима уред, сопствена бања, фен, балкон (освен трокреветните соби), ТВ,телефон и бесплатна Wi-Fi конекција. Услуга: Хотелот е на база HB (појадок и вечера – шведска маса – во главниот ресторан). Бесплатни услуги: соба за играње, базен на отворено, игралиште за деца, Wi-Fi конекција. Услуги со доплата: Увозни пијалоци, свежо цедени сокови,сервис за перење алишта, билијард, користење на Спа центар (турска бања и сауна, СПА третмани и масажи, пинг понг, телефон, сеф, шатл бус, водени спортови). Содржини: Хотелот располага со прекрасен ресторан на покривот, lobby бар, базен на отворено, бар покрај базенот, услуги на медицински установи. Плажа: Хотелот се наоѓа на околу 1 километар од најпознатата плажа во Кушадаси, Ladies Beach. Оваа песочна плажа е препознатлива по добрата локација, која е блиску до центарот на градот и по чистото море. Во близина на плажата има безбројни ресторани во кои се служат превкусните турски специјалитети, ресторани за брза храна, барови, лежалки и чадори, водени спортови, кабини за пресоблекување и тоалети. Спорт и забава: Надворешен базен, детски базен, детско игралиште, водени спортови. Hotel Website: www.alborahotel.com.tr
СМЕСТУВАЊЕ
од
EUR3786EUR
за 2 возрасни
видете детали
ROXX ROYAL

ROXX ROYAL

Погодно сместен во Кушадаси, ROXX ROYAL HOTEL нуди климатизирани соби, сезонски надворешен базен, ресторан и бар. Овој хотел со 3 ѕвезди нуди и собна услуга, 24-часовна рецепција и менувачница за гостите. Сите единици во хотелот се опремени со телевизор со рамен екран со сателитски канали, сеф и сопствено купатило со туш кабина. Одредени соби во ROXX ROYAL HOTEL нудат и поглед на градот. Моженост за користење на билијард и пинг-понг, а достапно е и изнајмување на автомобили. Популарни места во близина на ROXX ROYAL HOTEL се плажата Кушадаси Сахил, Марината Кушадаси и автобускиот терминал Кушадаси. Најблискиот аеродром е Измир Аднан Мендерес, на 80 километри од хотелот, а хотелот нуди платен трансфер од аеродромот.Hotel Website: https://www.roxxroyal.com/
СМЕСТУВАЊЕ
од
EUR4200EUR
за 2 возрасни
видете детали
EKIN HOTEL

EKIN HOTEL

Положба: Оддалечен е на 2 км од центарот на градот. Плажа: Хотелот се наоѓа на плажата Ladies Beach, Чадорите и лежалките се наплаќаат. Содржини: Ресторан, бар, сеф на рецепција (со доплата), бесплатен Wi Fi во целиот хотел. Реновиран 2019 год. Сместување : Секоја соба поседува балкон, купатило, клима, минибар, Еднокреветните соби немаат балкон. Стандардна соба: за мах. 3 лица; два стандардни кревети или француски кревет и софа или помошен кревет. Услуга: Услугата во хотелот е на база полупансион, континентален доручек, вечерата е од мени. Hotel Website: http://ekinotel.com/
СМЕСТУВАЊЕ
од
EUR4700EUR
за 2 возрасни
видете детали
СМЕСТУВАЊЕ
од
EUR4780EUR
за 2 возрасни
видете детали
FLORA SUITES

FLORA SUITES

Локација Flora Suit Hotel е на 6 км од центарот на Кушадаси, 75 км од аеродромот, 700 м од Long Beach. Има приватна плажа и нуди бесплатен превоз до плажа 4 пати на ден. Се наоѓа на 700 метри од плажа. Плажа: Приватна, песочна плажа, хотелот нуди бесплатен превоз до плажа 4 пати на ден. Се наоѓа на 700 метри од морето. Соби: Има вкупно 104 соби, вклучувајќи 49 стандардни соби и 55 Family соби, кои се реновирани за вас во хотелот Flora Suit. Карактеристики на стандардната соба (сите со поглед на градината), сплит клима уред, ламинат, туш, балкон, телевизор LCD, телефон, минибар, фен за коса. Стандардна Family соба (поглед на базен и градина), две соби поврзани со врата, сплит клима, ламинат, туш, балкон, ТВ LCD, телефон, минибар, фен... Хотелски содржини: Ресторан покрај базен за 500 лица, затворен ресторан за 300 лица, лоби бар и бар покрај базен. Отворен базен, детски базен, базен со лизгалки и џакузи базен до него, доктор, маркет, лифт, интернет кафе, сала за игри, одбојка, кошарка, билијард, пинг-понг, тениско игралиште, мини голф, Водни спортови, услуги за анимација и детски парк, патека за пешачење, билијард, Сервирање на оброци: All Inclusive– појадок, доцен појадок, ручек и вечера (шведска маса), закуски (брза храна), кафе или чај, локални алкохолни и безалкохолни пијалоци во баровите. Hotel Website: www.florasuitotel.com
СМЕСТУВАЊЕ
од
EUR5800EUR
за 2 возрасни
видете детали
СМЕСТУВАЊЕ
од
EUR5900EUR
за 2 возрасни
видете детали
CITYS HILL HOTEL (ex PANORAMA HILL)

CITYS HILL HOTEL (ex PANORAMA HILL)

Со поглед на Егејското Море од некои соби, The Panorama Hill се наоѓа на работ на Кушадаси. Располага со спа, спортски објекти и надворешен базен со сончева тераса. Wi-Fi и паркингот се бесплатни. Со балкон, секоја од пространите, модерни соби нуди климатизација, телевизор со рамен екран и фрижидер. Собите без поглед на море имаат поглед на Кушадаси. Приватните бањи се обезбедени бесплатни тоалети и бањарки. Доручек може да се земе во ресторанот или на покриената тераса. Достапни се ручек, вечера и услуга во соба, а на лице место има и бар. Спа објекти вклучуваат турска бања, сауна и масажи. Обезбедени се и тенис, пинг-понг и маса за билјард. 24-часовната пред бирото може да организира изнајмување автомобил и да резервира тури и билети. Античките урнатини на Ефес се на околу 18 минути возење од хотелот Панорама Хил. Може да се побара шатл до и од аеродромот во Измир, 79 километри.Hotel Website: http://www.thepanoramahill.com/
СМЕСТУВАЊЕ
од
EUR6200EUR
за 2 возрасни
видете детали
СМЕСТУВАЊЕ
од
EUR6200EUR
за 2 возрасни
видете детали
SUNDAY
СМЕСТУВАЊЕ
од
EUR6600EUR
за 2 возрасни
видете детали
BATIHAN BEACH RESORT & SPA

BATIHAN BEACH RESORT & SPA

Сместен на брегот на Егејското Море, овој хотел на плажа има приватна плажа, 3 големи надворешни базени со лизгалки и спа објекти. Сместувањата се опремени со клима уред и бесплатен WiFi пристап. Стилските соби на Batihan Beach Resort & Spa се украсени во нежни бои за да се создаде топла атмосфера. Сите соби имаат балкони со поглед на море, базен или градина. Некои соби имаат внатрешен двор што се отвора кон базенот. На лице место има 3 ресторани, 2 барови и ноќен клуб. Сите оброци се служат во главниот ресторан со шведска маса. Гостите можат да уживаат во кинески, мексикански или италијански јадења во à la carte ресторанот. Во барот на хотелот се служат вкусни коктели. Можете исто така да уживате во бесплатни услуги за попладневен чај и ужина. Спа центарот вклучува турска бања, сауна и затворен базен. Гостите можат да добијат масажи и третмани за убавина. Гостите кои сакаат да вежбаат можат да го користат комплетно опремениот фитнес центар. Хотелот располага со воден парк со 3 тобогани. Има и мини клуб, тениско игралиште и кошарка, одбојка на плажа и мини голф за деца од 4-12 години. Центарот на Кушадаси е оддалечен 7 километри. Аеродромот во Измир Аднан Мендерес е оддалечен 75 километри. Приватен трансфер аеродром е достапен на лице место. Достапноста можете да ја проверите на рецепција. Центарот на градот е оддалечен 7 километри. Аеродромот во Измир Аднан Мендерес е оддалечен 75 километри. Приватен трансфер аеродром е достапен на лице место. Достапноста можете да ја проверите на рецепција. Центарот на градот е оддалечен 7 километри. Аеродромот во Измир Аднан Мендерес е оддалечен 75 километри. Приватен трансфер аеродром е достапен на лице место. Достапноста можете да ја проверите на рецепција.Hotel Website: https://www.batihanbeachresort.com/
СМЕСТУВАЊЕ
од
EUR6900EUR
за 2 возрасни
видете детали
СМЕСТУВАЊЕ
од
EUR7000EUR
за 2 возрасни
видете детали
СМЕСТУВАЊЕ
од
EUR7100EUR
за 2 возрасни
видете детали
OMER HOLIDAY RESORT

OMER HOLIDAY RESORT

Локација: Хотелот се наоѓа на 75 км од Измир, 122 км од аеродромот во Бодрум и 4 км од центарот на Кушадаси. Отворен е во 1974 година, реновиран во 2012 година. Зафаќа површина од 36.000 м2. Плажа: Приватна, песочна плажа. Лежалки, чадори за сонце, душеци и пешкири за плажа, се бесплатни за гостите на хотелот. Соби: Хотелот се состои од трикатна зграда со 55 Супериор соби (24-31 м2, за максимум 3 лица) и “клуб“ дел: 84 Club соби (19-25 м2, некои од нив имаат кревети на кат, за максимум од 2 +2), 35 Club family соби (35 м2, две соби одделени со врата, за максимум 4 + 1) и 19 Family соби Dublex (40 м2), на приземје два кревети и бања со туш , на први кат брачен кревет и бања со џакузи, за најмногу 5 лица). Сите соби се климатизирани и имаат балкон или тераса, сателитска ТВ, сеф, мини бар, телефон и фен. Хотелски содржини: Главен ресторан, a la carte ресторан, 4 барови, отворен базен, детски базен, 2 тобогани, тениско игралиште, пинг-понг, кошарка, одбојка, фудбал пет на страна, билијард, електронски игри, спортови на вода, фитнес центар, турска бања, сауна, масажа, детски клуб (4-12 години), анимација, фризер, лекар, перална и продавница. Сервирање на оброци: All Inclusive– појадок, доцен појадок, ручек и вечера (шведска маса), ужинка (брза храна), колачиња со кафе или чај, полноќна супа, неограничена конзумација на локални алкохолни и безалкохолни пијалоци во баровите.Hotel Website: http://www.sharkhotels.com/en/
СМЕСТУВАЊЕ
од
EUR7300EUR
за 2 возрасни
видете детали

SURTEL HOTEL

Локација: Во централниот дел на Кушадаси. Сместување: Собите се опремени со мини бар, тоалет, фен, клима уред, ТВ. Услуга: All Inclusive (Се вклучено) Содржини: Рецепција, надворешен базен, сателитска ТВ, W-Fi интернет, балкон со поглед на море.
СМЕСТУВАЊЕ
од
EUR7400EUR
за 2 возрасни
видете детали
RAMADA HOTEL & SUITES KUSADASI

RAMADA HOTEL & SUITES KUSADASI

Ramada Hotel & Suites by Wyndham Kusadasi во Кушадаси има сместување со 5 ѕвезди со приватна плажа, сезонски надворешен базен и фитнес центар. Имотот располага со бар, како и ресторан кој служи интернационална кујна. Имотот нуди тераса, 24-часовна услуга на рецепција и бесплатно WiFi е достапно. Единиците во хотелот се опремени со ТВ со кабелски канали. Приватната бања е опремена со бесплатни тоалети. Континентален или бифе доручек може да се ужива на имотот. Во Ramada Hotel & Suites by Wyndham Kusadasi, гостите се добредојдени да ја искористат предноста на сауната. Можете да играте пинг-понг во овој хотел со 5 ѕвезди. Кушадаси Марината е 1,9 km од сместување, додека Големата Кушадаси чаршија е 3,5 km. Аеродромот во Измир Аднан Мендерес е 77 км од имотот. Аеродромскиот шатл од аеродромот во Измир Аднан Мендерес може да се организира на барање за дополнителен надомест.Hotel Website: https://www.ramadahotelkusadasi.com/
СМЕСТУВАЊЕ
од
EUR7500EUR
за 2 возрасни
видете детали
СМЕСТУВАЊЕ
од
EUR7700EUR
за 2 возрасни
видете детали
TUSAN BEACH

TUSAN BEACH

Положба: на приватна плажа, 4км од Кушадаcи Сместување: 286 соби со поглед на море и 68 соби со поглед на градина (стандардни и свити) опремени со бања, клима уред, сателитска ТВ, мини бар, телефон, фен. Услуга: All Inclusive 24h Плажа: песочна приватна плажа Спорт и забава: два базена, лежалки покрај базен, аеробик, анимации, мини клуб, мини диско, вечерни претстави, диско, филмска сала, сауна, турска бања, финска сауна, масажа... Hotel Website: https://tusan.com.tr/en/
СМЕСТУВАЊЕ
од
EUR8400EUR
за 2 возрасни
видете детали