Khelangnakorn Lampang Hotel

Lampang, Thailand
18 Suandok Road, T. Suandok, A. Muang, Lampang
With a stay at Khelangnakorn Lampang Hotel in Lampang, you'll be a 1-minute drive from Kad Kong Ta Street Market and 9 minutes from Wat Phra Kaew Don Tao. This hotel is 1.8 mi (2.8 km) from Dhanabadee Ceramic Museum and 2.8 mi (4.5 km) from Wat Luang Por Kasem.

прикажи повеќе

Информациите и фотографиите на страницата што го опишуваат хотелот / вилата се строго информативни и се земени од нашите партнери или од нивните страници за презентација. Сликите на страницата се генерички и не можат да се сметаат за договорни, тие претставуваат наш постојан напор да обезбедиме информации за сместувачките единици. Секојдневно се обидуваме да ги ажурираме овие информации, но не гарантираме дека тие се целосни, ажурирани или не содржат грешки. Препорачуваме да се консултирате со официјалните веб-страници на хотелите или да побарате ажурирани информации до нашата агенција.

Цените и достапните понуди се валидни во овој момент!