Baan La Poon Hotel

Lamphun, Thailand
183/1 Charoenrat Rd., Soi 7 Naimuang, Lamphun
Baan Lapoon Hotel is perfectly located for both business and leisure guests in Lamphun. The property features a wide range of facilities to make your stay a pleasant experience. Free Wi-Fi in all rooms, Wi-Fi in public areas, car park, newspapers, laundry service are there for guest's enjoyment. Guestrooms are fitted with all the amenities you need for a good night's sleep. In some of the rooms, guests can find internet access – wireless (complimentary), non smoking rooms, air conditioning, desk, fan. Take a break from a long day and make use of garden. Baan Lapoon Hotel combines warm hospitality with a lovely ambiance to make your stay in Lamphun unforgettable.

прикажи повеќе

Информациите и фотографиите на страницата што го опишуваат хотелот / вилата се строго информативни и се земени од нашите партнери или од нивните страници за презентација. Сликите на страницата се генерички и не можат да се сметаат за договорни, тие претставуваат наш постојан напор да обезбедиме информации за сместувачките единици. Секојдневно се обидуваме да ги ажурираме овие информации, но не гарантираме дека тие се целосни, ажурирани или не содржат грешки. Препорачуваме да се консултирате со официјалните веб-страници на хотелите или да побарате ажурирани информации до нашата агенција.

Цените и достапните понуди се валидни во овој момент!