Adya Hotel Chenang

Langkawi, Malaysia
JALAN PANTAI CENANG, MUKIM KEDAWANG, LANGKAWI, MY
A great hotel to have a nice rest before long walks around the city. Hotel «Adya Hotel Chenang» is located in Langkawi. This hotel is located in 10 km from the city center. You can take a walk and explore the neighbourhood area of the hotel. Places nearby: Pantai Cenang Beach.

прикажи повеќе

Информациите и фотографиите на страницата што го опишуваат хотелот / вилата се строго информативни и се земени од нашите партнери или од нивните страници за презентација. Сликите на страницата се генерички и не можат да се сметаат за договорни, тие претставуваат наш постојан напор да обезбедиме информации за сместувачките единици. Секојдневно се обидуваме да ги ажурираме овие информации, но не гарантираме дека тие се целосни, ажурирани или не содржат грешки. Препорачуваме да се консултирате со официјалните веб-страници на хотелите или да побарате ажурирани информации до нашата агенција.

Цените и достапните понуди се валидни во овој момент!