Alia Residence Business Resort

Alia Residence Business Resort

Langkawi, Malaysia
LOT 954, PADANG MATSIRAT, 07100 LANGKAWI, LANGKAWI, MY
Tripadvisor Score: 3.0
Alia Residence Business is located about 3 kilometers and approximately 5 minutes by car, from Langkawi International Airport. Alia Residence Business Resort has a unique touch that appeals to the business traveller,couples and family getaway to the island of Langkawi.For those adventurers and nature lovers are always welcome to the amazing island of Langkawi and Alia Residence Business Resort. With 70 rooms available and 4 types of rooms to choose from Alia Residence will accommodate to your needs.

прикажи повеќе

Информациите и фотографиите на страницата што го опишуваат хотелот / вилата се строго информативни и се земени од нашите партнери или од нивните страници за презентација. Сликите на страницата се генерички и не можат да се сметаат за договорни, тие претставуваат наш постојан напор да обезбедиме информации за сместувачките единици. Секојдневно се обидуваме да ги ажурираме овие информации, но не гарантираме дека тие се целосни, ажурирани или не содржат грешки. Препорачуваме да се консултирате со официјалните веб-страници на хотелите или да побарате ажурирани информации до нашата агенција.

Цените и достапните понуди се валидни во овој момент!