Ombak Villa Langkawi

Langkawi, Malaysia
LOT 78 JALAN KUALA MUDA, 07100 PADANG MATSIRAT, LANGKAWI, MY
The resort is ideally located just 5 minutes from the Langkawi International Airport and 25 minutes away from Kuah Town. The resort is a perfect blend of traditional Malay architecture with modern contemporary interior design supported by an impeccable personalised service. Guests may either choose to stay at our Ombak Suites (Double/Twin/Triple) Seroja Suite or Villa Seri Kasturi, each spaciously designed with private lanais ranging from 63 square meter to 417 square meter in size all with sea facing view.

прикажи повеќе

Информациите и фотографиите на страницата што го опишуваат хотелот / вилата се строго информативни и се земени од нашите партнери или од нивните страници за презентација. Сликите на страницата се генерички и не можат да се сметаат за договорни, тие претставуваат наш постојан напор да обезбедиме информации за сместувачките единици. Секојдневно се обидуваме да ги ажурираме овие информации, но не гарантираме дека тие се целосни, ажурирани или не содржат грешки. Препорачуваме да се консултирате со официјалните веб-страници на хотелите или да побарате ажурирани информации до нашата агенција.

Цените и достапните понуди се валидни во овој момент!