La Veranda

Larnaca, Cyprus
3 Michael Angelou Street, Makenzie, Larnaca
La Veranda Hotel is a newly full renovated hotel with new construction, it is a 3 star hotel, located in Larnaca, within a 5-minutes’ walk to Makenzie Beach, 6-minutes’ walk to the salt lake and a 15-minutes’ walk to Phinekoudes Beach and the town center.
The seafront is in 200m where you can find mini-markets, restaurants, cafés and fish taverns.
The bus stop is in 1 minute walking distance offering access to the airport in one station and to the city center.
An airport pickup, rental car, bicycle rental and taxi can be arranged by the hotel at discounted price.
The accommodation offers Free WiFi throughout the property and the rooms, electric kettle and smart TV.

прикажи повеќе

Информациите и фотографиите на страницата што го опишуваат хотелот / вилата се строго информативни и се земени од нашите партнери или од нивните страници за презентација. Сликите на страницата се генерички и не можат да се сметаат за договорни, тие претставуваат наш постојан напор да обезбедиме информации за сместувачките единици. Секојдневно се обидуваме да ги ажурираме овие информации, но не гарантираме дека тие се целосни, ажурирани или не содржат грешки. Препорачуваме да се консултирате со официјалните веб-страници на хотелите или да побарате ажурирани информации до нашата агенција.

Цените и достапните понуди се валидни во овој момент!