Mikes Kanarium City Hotel
Hotel

Larnaca, Cyprus
Faneromeni Street, 71, Larnaca
од
EUR8420EUR
2 возрасни
Location
A very nice option for those who like to be on the move! Hotel «Mikes Kanarium City Hotel» is located in Larnaca. This hotel is located 1 km from the city center. You can take a walk and explore the neighbourhood area of the hotel — Finikoudes Beach, Park of Faneromeni and Church of Saint Lazarus.
At the hotel
Spend an evening in a nice atmosphere of the bar. You can stop by the restaurant. Accessible for guests with disabilities: the elevator helps them to go to the highest floors. At the guests’ disposal, there’s also a laundry.
Check-in: 14:00:00
Check-out: 12:00:00прикажи повеќе

Информациите и фотографиите на страницата што го опишуваат хотелот / вилата се строго информативни и се земени од нашите партнери или од нивните страници за презентација. Сликите на страницата се генерички и не можат да се сметаат за договорни, тие претставуваат наш постојан напор да обезбедиме информации за сместувачките единици. Секојдневно се обидуваме да ги ажурираме овие информации, но не гарантираме дека тие се целосни, ажурирани или не содржат грешки. Препорачуваме да се консултирате со официјалните веб-страници на хотелите или да побарате ажурирани информации до нашата агенција.

Цените и достапните понуди се валидни во овој момент!