City Room Las Palmas
Hostel

Las Palmas De Gran Canaria, Spain
Calle Valencia, 62, Las Palmas de Gran Canaria
Las Palmas de Gran Canaria, Spain поглед на мапата
од
EUR3800EUR
2 возрасни
Property Location

When you stay at City Room Las Palmas in Las Palmas de Gran Canaria, you'll be near the beach, a 2-minute drive from Las Canteras Beach and 6 minutes from Port of Las Palmas. This hostel is 0.8 mi (1.3 km) from Gran Canaria Marina and 0.9 mi (1.4 km) from Santa Catalina Park.
Distances are displayed to the nearest 0.1 mile and kilometer.

Mesa y Lopez Avenue - 0.3 km / 0.2 mi
Gran Canaria Marina - 0.5 km / 0.3 mi
Plaza Espana - 0.5 km / 0.3 mi
Las Alcaravaneras Beach - 0.6 km / 0.4 mi
La Regenta Modern Art Museum - 0.7 km / 0.4 mi
Casino Las Palmas - 0.8 km / 0.5 mi
Santa Catalina Park - 0.9 km / 0.6 mi
Las Canteras Beach - 0.9 km / 0.6 mi
Ciencia y la Tecnologia Museum - 1.1 km / 0.7 mi
El Muelle Shopping Center - 1.1 km / 0.7 mi
Romano Park - 1.3 km / 0.8 mi
Poema del Mar Aquarium - 1.6 km / 1 mi
Doramas Park - 1.7 km / 1 mi
Las Palmas Ferry - 1.8 km / 1.1 mi
Nestor Museum - 1.9 km / 1.2 mi

The nearest major airport is Gran Canaria Airport (LPA) - 24.9 km / 15.4 mi


Rooms

Make yourself at home in one of the 12 guestrooms featuring refrigerators and microwaves. Prepare your meals in the shared/communal kitchen. Complimentary wireless Internet access is available to keep you connected. Bathrooms have showers and hair dryers.

Business, Other Amenities

Featured amenities include microwave in a common area, refrigerator in a common area, and a water dispenser.

прикажи повеќе

Информациите и фотографиите на страницата што го опишуваат хотелот / вилата се строго информативни и се земени од нашите партнери или од нивните страници за презентација. Сликите на страницата се генерички и не можат да се сметаат за договорни, тие претставуваат наш постојан напор да обезбедиме информации за сместувачките единици. Секојдневно се обидуваме да ги ажурираме овие информации, но не гарантираме дека тие се целосни, ажурирани или не содржат грешки. Препорачуваме да се консултирате со официјалните веб-страници на хотелите или да побарате ажурирани информации до нашата агенција.

Цените и достапните понуди се валидни во овој момент!

По Вт Ср Че Пе Са Не
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31