Hotel Alisios Canteras

Las Palmas De Gran Canaria, Spain
12 COLOMBIA, LAS PALMAS, ES
од
EUR5500EUR
2 возрасни
This pleasant hotel is situated just a few steps away from the beach of Las Canteras, one of Spain's most beautiful urban beaches and stretching over 4 km. The hotel features a restaurant and a café. A wide range of shops, restaurants, bars, pubs and entertainment options is within the vicinity; attractions such as the Parque Santa Catalina or the Auditorium Alfredo Krauss are within a short stroll.

прикажи повеќе

Информациите и фотографиите на страницата што го опишуваат хотелот / вилата се строго информативни и се земени од нашите партнери или од нивните страници за презентација. Сликите на страницата се генерички и не можат да се сметаат за договорни, тие претставуваат наш постојан напор да обезбедиме информации за сместувачките единици. Секојдневно се обидуваме да ги ажурираме овие информации, но не гарантираме дека тие се целосни, ажурирани или не содржат грешки. Препорачуваме да се консултирате со официјалните веб-страници на хотелите или да побарате ажурирани информации до нашата агенција.

Цените и достапните понуди се валидни во овој момент!