Alexis Park - An All Suites Resort

Las Vegas, United States Of America
EAST HARMON AVENUE, 375
This hotel is located 2 blocks away from the Strip, across the street from the Hard Rock Hotel & Casino, and just 3 km from the Las Vegas Convention Center. It lies just 1.5 km away from the airport. This city property is a premium all-suite non-gaming resort in Las Vegas. It has suites and loads of amenities all set in lush, tropically landscaped grounds, and is ideal for business travellers and holidaymakers alike. It also offers a lovely restaurant in which guests will delight their palate. The perfect ambiance and location makes it one great place to stay.

прикажи повеќе

Информациите и фотографиите на страницата што го опишуваат хотелот / вилата се строго информативни и се земени од нашите партнери или од нивните страници за презентација. Сликите на страницата се генерички и не можат да се сметаат за договорни, тие претставуваат наш постојан напор да обезбедиме информации за сместувачките единици. Секојдневно се обидуваме да ги ажурираме овие информации, но не гарантираме дека тие се целосни, ажурирани или не содржат грешки. Препорачуваме да се консултирате со официјалните веб-страници на хотелите или да побарате ажурирани информации до нашата агенција.

Цените и достапните понуди се валидни во овој момент!