Super 8 by Wyndham Las Vegas North Strip/Fremont St. Area

Super 8 by Wyndham Las Vegas North Strip/Fremont St. Area

Las Vegas, United States Of America
1213 South Las Vegas Blvd, Las Vegas
When you stay at Super 8 by Wyndham Las Vegas North Strip/Fremont St. Area in Las Vegas, you'll be in the entertainment district, just steps from Little White Wedding Chapel and 9 minutes by foot from Chapel of the Flowers. This hotel is 1 mi (1.7 km) from Fremont Street Experience and 1.4 mi (2.2 km) from Mob Museum.

прикажи повеќе

Информациите и фотографиите на страницата што го опишуваат хотелот / вилата се строго информативни и се земени од нашите партнери или од нивните страници за презентација. Сликите на страницата се генерички и не можат да се сметаат за договорни, тие претставуваат наш постојан напор да обезбедиме информации за сместувачките единици. Секојдневно се обидуваме да ги ажурираме овие информации, но не гарантираме дека тие се целосни, ажурирани или не содржат грешки. Препорачуваме да се консултирате со официјалните веб-страници на хотелите или да побарате ажурирани информации до нашата агенција.

Цените и достапните понуди се валидни во овој момент!