Arizona Charlie's Decatur Casino & Hotel

Las Vegas, United States Of America
SOUTH DECATUR BOULEVARD ,740
This comfortable hotel is set in West of the Strip. The hotel consists of 258 guests rooms. This is not a pet-friendly establishment.

прикажи повеќе

Hotel facilities

Hotel type
hotel
Room facilities (Standard room)
Wheelchair-accessible
Facilities
24-hour reception
Check-in hour
Check-out hour
Wi-fi
Multilingual staff
Bellboy service
Hotel safe
Lift access
Shop
Luggage room
Catering
Café
Bar
Restaurant: 5
Banquet hall
Business
Meeting room
Entertainment
Outdoor freshwater pool: 1
Casino

покажи повеќе

Информациите и фотографиите на страницата што го опишуваат хотелот / вилата се строго информативни и се земени од нашите партнери или од нивните страници за презентација. Сликите на страницата се генерички и не можат да се сметаат за договорни, тие претставуваат наш постојан напор да обезбедиме информации за сместувачките единици. Секојдневно се обидуваме да ги ажурираме овие информации, но не гарантираме дека тие се целосни, ажурирани или не содржат грешки. Препорачуваме да се консултирате со официјалните веб-страници на хотелите или да побарате ажурирани информации до нашата агенција.

Цените и достапните понуди се валидни во овој момент!