Bally's Las Vegas Hotel & Casino

Las Vegas, United States Of America
LAS VEGAS BLVD SOUTH, 3645
The welcoming Bally's Hotel & Casino is excellently situated on the world-famous Las Vegas Strip, right in the middle of all the action. It features an extensive casino, various splendid dining options and a relaxing pool and spa area as well as renowned shows. The Sands Expo and Convention Center can be reached within a 5-minute drive; the Wynn Golf Course is less than 10 minutes away by car.

прикажи повеќе

Информациите и фотографиите на страницата што го опишуваат хотелот / вилата се строго информативни и се земени од нашите партнери или од нивните страници за презентација. Сликите на страницата се генерички и не можат да се сметаат за договорни, тие претставуваат наш постојан напор да обезбедиме информации за сместувачките единици. Секојдневно се обидуваме да ги ажурираме овие информации, но не гарантираме дека тие се целосни, ажурирани или не содржат грешки. Препорачуваме да се консултирате со официјалните веб-страници на хотелите или да побарате ажурирани информации до нашата агенција.

Цените и достапните понуди се валидни во овој момент!