Polo Towers

Las Vegas, United States Of America
3745 LAS VEGAS BLVD, LAS VEGAS, US

Located in the heart of the Las Vegas Strip, this hotel provides guests with a choice of luxurious accommodation units, resort-style amenities and easy access to world-class casinos, spas, shopping, entertainment and attractions. Adventure Dome is 4.1 km from the hotel, Freemont Street is around 11 km away and Sunset Mall is roughly 16 km away.

прикажи повеќе

Hotel facilities

Free Wi-Fi, Wi-Fi, Wi-Fi, Swimming Pool, Disabled Friendly, Gym, Parking, Air conditioning, Television, Business Hotel, Bath, Telephone, Shower, Check-in, Balcony/Terrace, Hairdryer, Ironing Facilities, Safety Deposit Box, Clock, 24 Hour Reception, Kitchen

покажи повеќе

Информациите и фотографиите на страницата што го опишуваат хотелот / вилата се строго информативни и се земени од нашите партнери или од нивните страници за презентација. Сликите на страницата се генерички и не можат да се сметаат за договорни, тие претставуваат наш постојан напор да обезбедиме информации за сместувачките единици. Секојдневно се обидуваме да ги ажурираме овие информации, но не гарантираме дека тие се целосни, ажурирани или не содржат грешки. Препорачуваме да се консултирате со официјалните веб-страници на хотелите или да побарате ажурирани информации до нашата агенција.

Цените и достапните понуди се валидни во овој момент!