Candlewood Suites Las Vegas

Las Vegas, United States Of America
Paradise Rd., 4034
Big suites with a full kitchen and plenty of space to stretch out! Each suite has a full kitchen complete with microwave, full sized refrigerator and all your utensils and pans to cook with.Work off some stress in our fitness center or visit our Candlewood Cupboard. In the Candlewood Cupboard you can purchase meals, snacks, and sundry items at value prices. The Candlewood Suites Las Vegas is convienently located to all the exciting spots that Vegas has to offer. We are 2 blocks from the fabulous Las Vegas "Strip", 1 mile north of Mccarran International Airport and .5 miles from the Las Vegas Convention Center.

прикажи повеќе

Информациите и фотографиите на страницата што го опишуваат хотелот / вилата се строго информативни и се земени од нашите партнери или од нивните страници за презентација. Сликите на страницата се генерички и не можат да се сметаат за договорни, тие претставуваат наш постојан напор да обезбедиме информации за сместувачките единици. Секојдневно се обидуваме да ги ажурираме овие информации, но не гарантираме дека тие се целосни, ажурирани или не содржат грешки. Препорачуваме да се консултирате со официјалните веб-страници на хотелите или да побарате ажурирани информации до нашата агенција.

Цените и достапните понуди се валидни во овој момент!