Golden Nugget Las Vegas Hotel & Casino

Las Vegas, United States Of America
129 Fremont St, Las Vegas
Located in Fremont Street, Golden Nugget Hotel and Casino is a perfect starting point from which to explore Las Vegas (NV). Offering a variety of facilities and services, the hotel provides all you need for a good night's sleep. Casino, 24-hour front desk, 24-hour room service, facilities for disabled guests, express check-in/check-out are on the list of things guests can enjoy. Television LCD/plasma screen, internet access – wireless, non smoking rooms, air conditioning, heating can be found in selected guestrooms. The hotel offers various recreational opportunities. For reliable service and professional staff, Golden Nugget Hotel and Casino caters to your needs.

прикажи повеќе

Информациите и фотографиите на страницата што го опишуваат хотелот / вилата се строго информативни и се земени од нашите партнери или од нивните страници за презентација. Сликите на страницата се генерички и не можат да се сметаат за договорни, тие претставуваат наш постојан напор да обезбедиме информации за сместувачките единици. Секојдневно се обидуваме да ги ажурираме овие информации, но не гарантираме дека тие се целосни, ажурирани или не содржат грешки. Препорачуваме да се консултирате со официјалните веб-страници на хотелите или да побарате ажурирани информации до нашата агенција.

Цените и достапните понуди се валидни во овој момент!