Luxor Hotel and Casino

Las Vegas, United States Of America
3900 S. Las Vegas Blvd, Las Vegas
Stop at «Luxor Hotel» to discover the wonders of Las Vegas (NV). Casino, 24-hour front desk, facilities for disabled guests, luggage storage, valet parking are just some of the facilities on offer. All rooms are designed and decorated to make guests feel right at home, and some rooms come with television LCD/plasma screen, carpeting, linens, mirror, towels. Entertain the hotel's recreational facilities, including fitness center, sauna, golf course (within 3 km), outdoor pool, spa. A welcoming atmosphere and excellent service are what you can expect during your stay at Luxor Hotel.

прикажи повеќе

Информациите и фотографиите на страницата што го опишуваат хотелот / вилата се строго информативни и се земени од нашите партнери или од нивните страници за презентација. Сликите на страницата се генерички и не можат да се сметаат за договорни, тие претставуваат наш постојан напор да обезбедиме информации за сместувачките единици. Секојдневно се обидуваме да ги ажурираме овие информации, но не гарантираме дека тие се целосни, ажурирани или не содржат грешки. Препорачуваме да се консултирате со официјалните веб-страници на хотелите или да побарате ажурирани информации до нашата агенција.

Цените и достапните понуди се валидни во овој момент!