The Mirage Hotel & Casino

Las Vegas, United States Of America
3400 Las Vegas Blvd S, Las Vegas
The Mirage Hotel is a perfect starting point from which to explore Las Vegas (NV). The hotel offers a high standard of service and amenities to suit the individual needs of all travelers. Service-minded staff will welcome and guide you at the The Mirage Hotel. Some of the well-appointed guestrooms feature television LCD/plasma screen, carpeting, linens, mirror, towels. To enhance guests' stay, the hotel offers recreational facilities such as fitness center, outdoor pool, spa. A welcoming atmosphere and excellent service are what you can expect during your stay at The Mirage Hotel.

прикажи повеќе

Информациите и фотографиите на страницата што го опишуваат хотелот / вилата се строго информативни и се земени од нашите партнери или од нивните страници за презентација. Сликите на страницата се генерички и не можат да се сметаат за договорни, тие претставуваат наш постојан напор да обезбедиме информации за сместувачките единици. Секојдневно се обидуваме да ги ажурираме овие информации, но не гарантираме дека тие се целосни, ажурирани или не содржат грешки. Препорачуваме да се консултирате со официјалните веб-страници на хотелите или да побарате ажурирани информации до нашата агенција.

Цените и достапните понуди се валидни во овој момент!