DoubleTree by Hilton Hotel Las Vegas Airport

DoubleTree by Hilton Hotel Las Vegas Airport

Las Vegas, United States Of America
7250 POLLOCK DRIVE,
McCarran International Airport поглед на мапата
This non-gaming Las Vegas hotel is only 3.2 km south of McCarran Airport and 3.2 km east of I-15 highway at I-215 and Warm Springs Road (Exit 9). It provides a complimentary 24-hour shuttle to and from the airport, which guests can request via telephone. The hotel also provides a complimentary scheduled courtesy shuttle to and from MGM Grand and a complimentary scheduled courtesy shuttle to and from local businesses within 1.6 km. There are numerous entertainment options in the vicinity, offering both nightly and daytime entertainment. This Las Vegas airport hotel is the first hotel in Nevada to have PURE allergy-friendly guestrooms.

прикажи повеќе

Информациите и фотографиите на страницата што го опишуваат хотелот / вилата се строго информативни и се земени од нашите партнери или од нивните страници за презентација. Сликите на страницата се генерички и не можат да се сметаат за договорни, тие претставуваат наш постојан напор да обезбедиме информации за сместувачките единици. Секојдневно се обидуваме да ги ажурираме овие информации, но не гарантираме дека тие се целосни, ажурирани или не содржат грешки. Препорачуваме да се консултирате со официјалните веб-страници на хотелите или да побарате ажурирани информации до нашата агенција.

Цените и достапните понуди се валидни во овој момент!