Sam's Town Hotel & Gambling Hall

Las Vegas, United States Of America
5111 Boulder Hwy, Las Vegas
Stop at Sams Town Hotel and Gambling Hall to discover the wonders of Las Vegas (NV). The hotel has everything you need for a comfortable stay. Casino, 24-hour front desk, facilities for disabled guests, luggage storage, Wi-Fi in public areas are just some of the facilities on offer. Some of the well-appointed guestrooms feature closet, towels, carpeting, television LCD/plasma screen, mirror. The hotel's peaceful atmosphere extends to its recreational facilities which include hot tub, fitness center, golf course (within 3 km), outdoor pool. For reliable service and professional staff, Sams Town Hotel and Gambling Hall caters to your needs.

прикажи повеќе

Информациите и фотографиите на страницата што го опишуваат хотелот / вилата се строго информативни и се земени од нашите партнери или од нивните страници за презентација. Сликите на страницата се генерички и не можат да се сметаат за договорни, тие претставуваат наш постојан напор да обезбедиме информации за сместувачките единици. Секојдневно се обидуваме да ги ажурираме овие информации, но не гарантираме дека тие се целосни, ажурирани или не содржат грешки. Препорачуваме да се консултирате со официјалните веб-страници на хотелите или да побарате ажурирани информации до нашата агенција.

Цените и достапните понуди се валидни во овој момент!