Sam's Town Hotel & Gambling Hall

Las Vegas, United States Of America
5111 Boulder Hwy, Las Vegas
With a stay at Sam's Town Hotel & Gambling Hall in Las Vegas (Sunrise Manor), you'll be a 1-minute drive from Boulder Strip and 9 minutes from Sam Boyd Stadium. This casino resort is 5.9 mi (9.5 km) from University of Nevada-Las Vegas and 6.1 mi (9.8 km) from Las Vegas Convention Center.

прикажи повеќе

Информациите и фотографиите на страницата што го опишуваат хотелот / вилата се строго информативни и се земени од нашите партнери или од нивните страници за презентација. Сликите на страницата се генерички и не можат да се сметаат за договорни, тие претставуваат наш постојан напор да обезбедиме информации за сместувачките единици. Секојдневно се обидуваме да ги ажурираме овие информации, но не гарантираме дека тие се целосни, ажурирани или не содржат грешки. Препорачуваме да се консултирате со официјалните веб-страници на хотелите или да побарате ажурирани информации до нашата агенција.

Цените и достапните понуди се валидни во овој момент!