Green Valley Ranch Resort & Spa

Las Vegas, United States Of America
2300 Paseo Verde Parkway
The fantastic Green Valley Ranch Resort & Spa Casino expertly combines beautiful Mediterranean style architecture, Old World charm and first-class services to provide guests unparalleled luxury. It features a wonderful 3.2 hectare backyard with a sand-bottom swimming pool and stunning views of the Las Vegas Strip. In addition, the hotel offers an award-winning spa area, a casino, a wide range of shows, fine dining options and a complimentary shuttle service to the Strip and the airport.

прикажи повеќе

Информациите и фотографиите на страницата што го опишуваат хотелот / вилата се строго информативни и се земени од нашите партнери или од нивните страници за презентација. Сликите на страницата се генерички и не можат да се сметаат за договорни, тие претставуваат наш постојан напор да обезбедиме информации за сместувачките единици. Секојдневно се обидуваме да ги ажурираме овие информации, но не гарантираме дека тие се целосни, ажурирани или не содржат грешки. Препорачуваме да се консултирате со официјалните веб-страници на хотелите или да побарате ажурирани информации до нашата агенција.

Цените и достапните понуди се валидни во овој момент!