Harrahs Las Vegas

Las Vegas, United States Of America
3475 LAS VEGAS BLVD. SOUTH, 89109, LAS VEGAS, NEVADA, USA
The Harrah's Las Vegas Casino & Hotel is strategically located in the renowned Las Vegas Strip, a very convenient location for those who wish to discover the most vibrant side of the city. A monorail stop is located at this property, and a daily complimentary shuttle to other Harrah's Entertainment properties is also available. The hotel provides a professional and 24 hour service and boasts incredible facilities for entertainment and relaxation.

прикажи повеќе

Информациите и фотографиите на страницата што го опишуваат хотелот / вилата се строго информативни и се земени од нашите партнери или од нивните страници за презентација. Сликите на страницата се генерички и не можат да се сметаат за договорни, тие претставуваат наш постојан напор да обезбедиме информации за сместувачките единици. Секојдневно се обидуваме да ги ажурираме овие информации, но не гарантираме дека тие се целосни, ажурирани или не содржат грешки. Препорачуваме да се консултирате со официјалните веб-страници на хотелите или да побарате ажурирани информации до нашата агенција.

Цените и достапните понуди се валидни во овој момент!