Holiday Inn Express & Suites Henderson

Las Vegas, United States Of America
441 ASTAIRE DRIVE, HENDERSON, NV, 89014, US
This hotel is located in Henderson and the Las Vegas area, close to UNLV, Sam Boyd Stadium, the Galleria Mall and Sunset Station Casino. The newly renovated, award-winning hotel offers spacious guest rooms with a range of amenities. After a long day of sightseeing and getting to know the area, guests can enjoy a dip in the outdoor swimming pool and relax while enjoying the beautiful sunset.

прикажи повеќе

Информациите и фотографиите на страницата што го опишуваат хотелот / вилата се строго информативни и се земени од нашите партнери или од нивните страници за презентација. Сликите на страницата се генерички и не можат да се сметаат за договорни, тие претставуваат наш постојан напор да обезбедиме информации за сместувачките единици. Секојдневно се обидуваме да ги ажурираме овие информации, но не гарантираме дека тие се целосни, ажурирани или не содржат грешки. Препорачуваме да се консултирате со официјалните веб-страници на хотелите или да побарате ажурирани информации до нашата агенција.

Цените и достапните понуди се валидни во овој момент!