La Quinta Inn Las Vegas Nellis

Las Vegas, United States Of America
NORTH NELLIS BLVD ,4288
This comfortable hotel can be found in North Las Vegas. A total of 59 units are available for guests' convenience at La Quinta Inn Las Vegas Nellis. This hotel does not accept pets.

прикажи повеќе

Hotel facilities

Location
Total number of rooms: 59
Number of floors (main building): 3
Twin rooms: 29
Double rooms: 30
Suites: 7
Hotel type
hotel
Room facilities (Standard room)
Wheelchair-accessible
Facilities
Wheelchair-accessible
Car park *
24-hour reception
Check-in hour
Check-out hour
Late Check-out *
Wi-fi *
Laundry service *
Multilingual staff
Smoke detector *
Hotel safe
Lift access *
Shop
Newspapers
Luggage room *
Catering
Restaurant
Entertainment
Indoor freshwater pool: 1
Health
Hot tub
Meals
Breakfast
Things to keep in mind
Non-smoking establishment *
Sports
Jet ski
Squash
Fitness *
Cycling / mountain biking
Skiing
Healthy & Safety (COVID)
Wyndham - Count on us

покажи повеќе

Информациите и фотографиите на страницата што го опишуваат хотелот / вилата се строго информативни и се земени од нашите партнери или од нивните страници за презентација. Сликите на страницата се генерички и не можат да се сметаат за договорни, тие претставуваат наш постојан напор да обезбедиме информации за сместувачките единици. Секојдневно се обидуваме да ги ажурираме овие информации, но не гарантираме дека тие се целосни, ажурирани или не содржат грешки. Препорачуваме да се консултирате со официјалните веб-страници на хотелите или да побарате ажурирани информации до нашата агенција.

Цените и достапните понуди се валидни во овој момент!