La Quinta Inn & Suites Las Vegas Tropicana

La Quinta Inn & Suites Las Vegas Tropicana

Las Vegas, United States Of America
SOUTH VALLEY VIEW BOULEVARD,4975
McCarran International Airport поглед на мапата
The all-new La Quinta Inn & Suites Las Vegas Tropicana hotel is located just one mile west from the world famous Las Vegas strip. It is also one mile from the Orleans Hotel and Casino. Enjoy great shopping, and dining just four miles away at the Town Square, a local outdoor mall that also features a Rave Movie Theatre. It's easy to explore the Las Vegas area from our conveniently located hotel. After waking up in a comfortable room or deluxe king suite, start your day with a selection of tasty and healthy free Bright Side Breakfast® goodies, a workout or a dip in the outdoor pool.

прикажи повеќе

Информациите и фотографиите на страницата што го опишуваат хотелот / вилата се строго информативни и се земени од нашите партнери или од нивните страници за презентација. Сликите на страницата се генерички и не можат да се сметаат за договорни, тие претставуваат наш постојан напор да обезбедиме информации за сместувачките единици. Секојдневно се обидуваме да ги ажурираме овие информации, но не гарантираме дека тие се целосни, ажурирани или не содржат грешки. Препорачуваме да се консултирате со официјалните веб-страници на хотелите или да побарате ажурирани информации до нашата агенција.

Цените и достапните понуди се валидни во овој момент!