La Quinta Las Vegas Summerlin

Las Vegas, United States Of America
7101 CASCADE VALLEY CT,
The hotel is located in the beautiful Summerlin community. It's an excellent option for those who want to have a relaxing and comfortable place to stay and don't want to be in the hustle and bustle of the the Strip where the best entertainment and nightlife of the famous city Las Vegas is. However, Summerlin is only a short driving distance to the heart of the city for those who want an exciting vacation in Las Vegas. Comfortable, relaxing and classical decorated; this hotel is for the whole family, an excellent option.

прикажи повеќе

Информациите и фотографиите на страницата што го опишуваат хотелот / вилата се строго информативни и се земени од нашите партнери или од нивните страници за презентација. Сликите на страницата се генерички и не можат да се сметаат за договорни, тие претставуваат наш постојан напор да обезбедиме информации за сместувачките единици. Секојдневно се обидуваме да ги ажурираме овие информации, но не гарантираме дека тие се целосни, ажурирани или не содржат грешки. Препорачуваме да се консултирате со официјалните веб-страници на хотелите или да побарате ажурирани информации до нашата агенција.

Цените и достапните понуди се валидни во овој момент!