the D Las Vegas

Las Vegas, United States Of America
301 Fremont St, Las Vegas
Fremont Street - Downtown поглед на мапата
A stay at the D Las Vegas places you in the heart of Las Vegas, a 2-minute drive from Mob Museum and 6 minutes from Smith Center for the Performing Arts. This casino hotel is 1.4 mi (2.3 km) from Las Vegas North Premium Outlets and 5.4 mi (8.6 km) from Las Vegas Convention Center.

прикажи повеќе

Информациите и фотографиите на страницата што го опишуваат хотелот / вилата се строго информативни и се земени од нашите партнери или од нивните страници за презентација. Сликите на страницата се генерички и не можат да се сметаат за договорни, тие претставуваат наш постојан напор да обезбедиме информации за сместувачките единици. Секојдневно се обидуваме да ги ажурираме овие информации, но не гарантираме дека тие се целосни, ажурирани или не содржат грешки. Препорачуваме да се консултирате со официјалните веб-страници на хотелите или да побарате ажурирани информации до нашата агенција.

Цените и достапните понуди се валидни во овој момент!