Planet Hollywood Las Vegas Resort & Casino

Planet Hollywood Las Vegas Resort & Casino

Las Vegas, United States Of America
LAS VEGAS BLVD SOUTH, 3667
This hotel and casino is perched on the Las Vegas Strip, next to the Fountains at the Bellagio. The hotel's swimming pools and hot tubs overlook the Strip. The Miracle Mile Shops, with over 170 stores, 15 restaurants and 3 live theaters, are directly connected to the hotel. The Las Vegas Convention Center is an 8-minute drive away. The hotel has its own theatres with live shows every night. The hotel's fabulous location makes this a top option for a comfortable fun-filled holiday in this iconic city.

прикажи повеќе

Информациите и фотографиите на страницата што го опишуваат хотелот / вилата се строго информативни и се земени од нашите партнери или од нивните страници за презентација. Сликите на страницата се генерички и не можат да се сметаат за договорни, тие претставуваат наш постојан напор да обезбедиме информации за сместувачките единици. Секојдневно се обидуваме да ги ажурираме овие информации, но не гарантираме дека тие се целосни, ажурирани или не содржат грешки. Препорачуваме да се консултирате со официјалните веб-страници на хотелите или да побарате ажурирани информации до нашата агенција.

Цените и достапните понуди се валидни во овој момент!