Red Rock Casino Resort & Spa

Las Vegas, United States Of America
WEST CHARLESTON BOULEVARD, 11011
Tripadvisor Score: 4.5
The luxury Red Rock Resort enjoys a spectacular location at the foot of an impressive mountain range at the gateway of the Red Rock Canyon, on more than 28 hectares of land. The rooms offer views of the marvellous mountains or the glistening skyline of Las Vegas. The hotel features a wonderful 1.2 hectare pool area with poolside casino, a 24-hour casino, various shows, excellent restaurants and an award-winning spa of more than 2,300 m2. It earned the Academy of Country Music's award for Casino of the Year 2013. The hotel offers a shuttle service both to the Las Vegas Strip and to the airport.

прикажи повеќе

Информациите и фотографиите на страницата што го опишуваат хотелот / вилата се строго информативни и се земени од нашите партнери или од нивните страници за презентација. Сликите на страницата се генерички и не можат да се сметаат за договорни, тие претставуваат наш постојан напор да обезбедиме информации за сместувачките единици. Секојдневно се обидуваме да ги ажурираме овие информации, но не гарантираме дека тие се целосни, ажурирани или не содржат грешки. Препорачуваме да се консултирате со официјалните веб-страници на хотелите или да побарате ажурирани информации до нашата агенција.

Цените и достапните понуди се валидни во овој момент!