SLS Las Vegas, a Tribute Portfolio Resort

SLS Las Vegas, a Tribute Portfolio Resort

Las Vegas, United States Of America
2535 LAS VEGAS BLVD S, LAS VEGAS, US
SAHARA Las Vegas epitomizes the timeless soul of Las Vegas. With a bold, sophisticated flair and a boutique approach to personal service, SAHARA provides guests an intimate and unexpected experience that sets a new standard for Vegas. Completely remodeled and reimagined for a new era, SAHARA offers three distinctive hotel towers, a variety of five-star dining options, and a world-class casino. With unexpected delights around every corner, SAHARA embodies the style, sophistication and playful sense of possibility that's truly the spirit of Vegas - and brings the iconic Vegas experience to a whole new generation.

прикажи повеќе

Информациите и фотографиите на страницата што го опишуваат хотелот / вилата се строго информативни и се земени од нашите партнери или од нивните страници за презентација. Сликите на страницата се генерички и не можат да се сметаат за договорни, тие претставуваат наш постојан напор да обезбедиме информации за сместувачките единици. Секојдневно се обидуваме да ги ажурираме овие информации, но не гарантираме дека тие се целосни, ажурирани или не содржат грешки. Препорачуваме да се консултирате со официјалните веб-страници на хотелите или да побарате ажурирани информации до нашата агенција.

Цените и достапните понуди се валидни во овој момент!