Sunrise Inn

Las Vegas, United States Of America
910 E. CHEYENNE RD., NORTH LAS VEGAS, NV, 89030, US
This lovely hotel is set in North Las Vegas. This hotel offers a total of 59 guests rooms. Pets are not allowed at this establishment.

прикажи повеќе

Hotel facilities

Hotel type
hotel
Room facilities (Standard room)
Wheelchair-accessible
Facilities
24-hour reception
Check-in hour
Check-out hour
Wi-fi
Laundry service
Launderette *
Hotel safe
Lift access *
Luggage room
Library
Catering
Bar *
Smoking area *
Entertainment
Outdoor freshwater pool: 1
Health
Hot tub *
Spa centre *
Sports
Golf *
Golf practice facility *

покажи повеќе

Информациите и фотографиите на страницата што го опишуваат хотелот / вилата се строго информативни и се земени од нашите партнери или од нивните страници за презентација. Сликите на страницата се генерички и не можат да се сметаат за договорни, тие претставуваат наш постојан напор да обезбедиме информации за сместувачките единици. Секојдневно се обидуваме да ги ажурираме овие информации, но не гарантираме дека тие се целосни, ажурирани или не содржат грешки. Препорачуваме да се консултирате со официјалните веб-страници на хотелите или да побарате ажурирани информации до нашата агенција.

Цените и достапните понуди се валидни во овој момент!