Tahiti Village

Las Vegas, United States Of America
S Las Vegas Blvd 7200, Las Vegas
When you stay at Tahiti Village Resort & Spa in Las Vegas, you'll be near the airport, a 5-minute drive from Town Square Las Vegas and 8 minutes from T-Mobile Arena. This family-friendly condominium resort is 3.8 mi (6.1 km) from MGM Grand Casino and 3.8 mi (6.2 km) from Park Theater.

прикажи повеќе

Информациите и фотографиите на страницата што го опишуваат хотелот / вилата се строго информативни и се земени од нашите партнери или од нивните страници за презентација. Сликите на страницата се генерички и не можат да се сметаат за договорни, тие претставуваат наш постојан напор да обезбедиме информации за сместувачките единици. Секојдневно се обидуваме да ги ажурираме овие информации, но не гарантираме дека тие се целосни, ажурирани или не содржат грешки. Препорачуваме да се консултирате со официјалните веб-страници на хотелите или да побарате ажурирани информации до нашата агенција.

Цените и достапните понуди се валидни во овој момент!