The LINQ Hotel & Casino

Las Vegas, United States Of America
3535 Las Vegas Blvd South,3535
Located in the center of the Las Vegas Strip, this modern resort offers a casino and multiple on-site dining options. It offers direct access to the LINQ Promenade, which features upscale shopping, dining, entertainment venues and The High Roller, a landmark 550-foot tall Ferris wheel. The Colosseum Shops at Caesars Palace are 10 minutes' walk away. The resort is 4 km from McCarran International Airport. The University of Nevada, Las Vegas is 15 minutes' drive away from The LINQ Hotel and Casino. For convenience, a 24-hour reception is provided to guests of The LINQ Hotel and Casino. Other facilities offered at the property include a ticket service, a tour desk and shops.

прикажи повеќе

Информациите и фотографиите на страницата што го опишуваат хотелот / вилата се строго информативни и се земени од нашите партнери или од нивните страници за презентација. Сликите на страницата се генерички и не можат да се сметаат за договорни, тие претставуваат наш постојан напор да обезбедиме информации за сместувачките единици. Секојдневно се обидуваме да ги ажурираме овие информации, но не гарантираме дека тие се целосни, ажурирани или не содржат грешки. Препорачуваме да се консултирате со официјалните веб-страници на хотелите или да побарате ажурирани информации до нашата агенција.

Цените и достапните понуди се валидни во овој момент!