Platinum

Las Vegas, United States Of America
211 EAST FLAMINGO ROAD, LAS VEGAS, US
The hotel is located roughly 1.5km from some of the city's most famous gambling establishments. This Las Vegas hotel is situated in an area which offers views of the Strip on one side and expansive views of the mountains outside the city on the other. There is an onsite fitness room available around the clock. A spa offers a wide variety of treatments for guests. There is a swimming pool, an onsite restaurant, a nightclub and 5 meeting rooms which can accommodate up to 400 people.

прикажи повеќе

Информациите и фотографиите на страницата што го опишуваат хотелот / вилата се строго информативни и се земени од нашите партнери или од нивните страници за презентација. Сликите на страницата се генерички и не можат да се сметаат за договорни, тие претставуваат наш постојан напор да обезбедиме информации за сместувачките единици. Секојдневно се обидуваме да ги ажурираме овие информации, но не гарантираме дека тие се целосни, ажурирани или не содржат грешки. Препорачуваме да се консултирате со официјалните веб-страници на хотелите или да побарате ажурирани информации до нашата агенција.

Цените и достапните понуди се валидни во овој момент!