Travelodge Las Vegas

Las Vegas, United States Of America
2830 Las Vegas Blvd South,
There is never a dull moment at our Travelodge Las Vegas hotel, which is within walking distance of great casinos, restaurants, and attractions on the Las Vegas Strip. We provide friendly service and easy access to area attractions. Before you set off for the Strip, check your email with free WiFi, and go for a swim in our outdoor pool. Our pet-friendly hotel offers 24-hour reception desk service and free parking for vehicles of any size. Non-smoking rooms are available.

прикажи повеќе

Информациите и фотографиите на страницата што го опишуваат хотелот / вилата се строго информативни и се земени од нашите партнери или од нивните страници за презентација. Сликите на страницата се генерички и не можат да се сметаат за договорни, тие претставуваат наш постојан напор да обезбедиме информации за сместувачките единици. Секојдневно се обидуваме да ги ажурираме овие информации, но не гарантираме дека тие се целосни, ажурирани или не содржат грешки. Препорачуваме да се консултирате со официјалните веб-страници на хотелите или да побарате ажурирани информации до нашата агенција.

Цените и достапните понуди се валидни во овој момент!