Tropicana Las Vegas - a DoubleTree by Hilton Hotel

Tropicana Las Vegas - a DoubleTree by Hilton Hotel

Las Vegas, United States Of America
3801 LAS VEGAS BOULEVARD SOUTH, LAS VEGAS, NEVADA, 89109, UNITED STATES
Tripadvisor Score: 4.0
Tropicana Las Vegas - a DoubleTree by Hilton is a Penn National Gaming resort casino located on the south end of the Las Vegas Strip just minutes from the McCarran International airport, major convention centers and top entertainment stadiums including the newly-opened T-Mobile Arena. With a unique South Beach vibe after a $200 million complete transformation, the hotel features renovated rooms, suites and luxury villas, a fresh redesign of the 50,000-square-foot casino, several award-winning restaurants, and Glow®, a Mandara Spa and fitness center. In addition to the lush Tropicana Pool, visitors now have the chance to enjoy a vibrant daylife experience. First-class entertainment, world-famous Laugh Factory comedy club and live music in the Tropicana Lounge available.

прикажи повеќе

Информациите и фотографиите на страницата што го опишуваат хотелот / вилата се строго информативни и се земени од нашите партнери или од нивните страници за презентација. Сликите на страницата се генерички и не можат да се сметаат за договорни, тие претставуваат наш постојан напор да обезбедиме информации за сместувачките единици. Секојдневно се обидуваме да ги ажурираме овие информации, но не гарантираме дека тие се целосни, ажурирани или не содржат грешки. Препорачуваме да се консултирате со официјалните веб-страници на хотелите или да побарате ажурирани информации до нашата агенција.

Цените и достапните понуди се валидни во овој момент!